вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Nietrafnie konserwowane sztachety z drewna błyskawicznie się psują oraz mogą bezpowrotnie stracić swój dotychczasowy czar oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot pożądane byłoby poznać sposoby pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna powinno się rozpocząć od należytego i starannego przygotowania materiału na ogrodzenie, albowiem od tego uzależniony jest efekt końcowy własnych robót. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony i dekoracji płotów z drzewa kluczowe jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Kiedy konserwujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, powinno się nanosić następne amalgamaty, jakie ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, jednakże nie wytworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu maskuje płot przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im wiele uwagi oraz troski.

Kompletnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ów odmiana ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji wobec tego dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий